Seemnete tellimine

Loe seemnevalikust siit, tellimisest siit ja sellest, kust meie seemned pärinevad, siit. Pikema juhendmaterjali niitudest, nende rajamisest ja hooldusest leiad aga siit. Müüme kodumaiseid looduslikke niiduseemneid kolmel viisil:

Masinkogutud seemned JÄLLE MÜÜGIL!

Masinkogutud seemnete puhul soovitame külvinormina kasutada 4 g/m2 e 40 kg/ha. 2021 aasta seemnesegude hinnaks on 60.00 €/kg (sisaldab käibemaksu). Kuna masinkogutud seemnesegude koostis on mõnevõrra ebaühtlane, on soovitatav minimaalne ostukogus 1 kg.

Hetkel on pakkuda järgnevad veidi erinevad seemesegud:

  • Parasniiske niit. Kogutud Pärnumaalt.

  • Parasniiske niit. Kogutud Harjumaalt.

  • Niiske niit. Kogutud Jõgevamaalt.

Kahjuks oli suve algus sedavõrd sademetevaene, et kuivad niidud ja loopealsed sel aastal seemneid arvestatavas koguses ei kasvatanud. ​

Küsi masinkogutud seemnete saadavust info@nordicbotanical.eu. Kirjelda meile oma külviala keskkonnatingimusi. On need kuivad, parajad või niisked? Kui viljaks on muld? On muld liivane, savine, rähkne või turbane? On ala päikesepaisteline või poolvarjus? Millise Eesti piirkonnaga on tegemist?

Niidulillede seemnesegud

Oleme kokku seganud liigirikkad niidulillede seemnesegud, millest võrsunu rõõmustab silma terve suve ning rikastab teie aeda või niidulappi lisaks lilleilule ka liblikate ning putukasuminaga.

2021. aastal pakume kahte erinevat valmissegu. Mõlema soovitatav külvinorm on 2 g/m2.

Parasniiske niidu lillesegu on koostatud arvestades tavapärase aiamullaga. Segu koostamisel on arvestatud pigem päikeseliste tingimustega, kuid enamik liike kasvab kenasti ka poolvarjus.  Esimese kasvuaasta silmarõõmuks on seemnesegus ka üheaastaseid liike, mis hiljem niiduskooslusesse siiski püsima ei jää. Segu koosneb 31-st taimeliigist.

Kuiva niidu lillesegu sisaldab liike, mis saavad hakkama ka keskmiselt kuivematest tingimustes. Segu sobib nii liivasele kui paesele alale, kuid sisaldab liike, millele paesed tingimused on eriti meeltmööda. Segu ei sisalda esimesel aastal õiteilu pakkuvaid üheaastaseid taimi. Kui arvad, et need võiksid sinu niidul siiski hakkama saada, võid nad liigiti juurde osta. Segu koosneb 26-st taimeliigist.

Niidulillede seemnesegude külvinormiks soovitame 2g/m2. Seemneid  saab osta 5g, 10g, 30g ja 100g pakkidena.

Niidulille seemnesegude hinnakiri
 
 
IMG_20201015_112820.jpg
IMG_20201015_113634.jpg
kuldristik2.jpg

Parasniiske niidu lillesegu LÄBIMÜÜDUD!

 

Kuiva niidu lillesegu LÄBIMÜÜDUD!

 
 

Liigiti kogutud seemned LÄBIMÜÜDUD!

Seemnete teelimiseks liigikaupa saad kasutada alljärgnevat tellimisvormi. Lae vorm alla, täida veerg "Sisestage kogus g" ja vorm kalkuleerib ise lõppkoguse ja summa. Salvestage tellimisvorm ja saatke e-kirjaga meile. Alla 100 € tellimustele lisame ka saatmistasu, üle selle saadame pakiautomaati üle Eesti tasuta. Eeldame, et soovite seemneid segatuna. Kui aga tahate neid eraldi pakendatult, kirjutage meile sellest. Kui te ei oska ise valida, kirjutage ka sellest meile ja me aitame selgusele jõuda.

Tavapärane liigiti kogutud niiduseemnete külvinorm on 2 g/m2.

Tellimisvorm 2021 Google Sheet

Väiksemate koguste hinnad on kallimad kaalumise ja pakendamise kulude tõttu. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.