Seemnete tellimine

Loe seemnevalikust siit, tellimisest siit ja sellest, kust meie seemned pärinevad, siit. Pikema juhendmaterjali niitudest, nende rajamisest ja hooldusest leiad aga siit. Müüme kodumaiseid looduslikke niiduseemneid kolmel viisil:

 • masinkogutud seemned

 • seemnesegud liigiti kogutud seemnetest

 • seemned liigi kaupa

Masinkogutud seemned

Masinkogutud seemnete puhul soovitame külvinormina kasutada 4 g/m2 e 40 kg/ha. 2021 aastal kogutud seemnesegude hinnaks on 60.00 €/kg (sisaldab käibemaksu). Kuna masinkogutud seemnesegude koostis on mõnevõrra ebaühtlane, on soovitatav minimaalne ostukogus 1 kg.

Hetkel on pakkuda järgnevad veidi erinevad seemesegud:

 • Parasniiske niit. Kogutud Pärnumaalt.

 • Parasniiske niit. Kogutud Harjumaalt.

 • Niiske niit. Kogutud Jõgevamaalt.

Kahjuks oli suve algus sedavõrd sademetevaene, et kuivad niidud ja loopealsed sel aastal seemneid arvestatavas koguses ei kasvatanud. ​

Küsi masinkogutud seemnete saadavust info@nordicbotanical.eu. Kirjelda meile oma külviala keskkonnatingimusi. On need kuivad, parajad või niisked? Kui viljaks on muld? On muld liivane, savine, rähkne või turbane? On ala päikesepaisteline või poolvarjus? Millise Eesti piirkonnaga on tegemist?

Seemned taimeliikide kaupa

Seemneid saab tellida ka liikide kaupa eraldi pakendatult. Nende abil saad täiendada oma olemasolevaid niidualasid sealt mingil põhjusel puudu olevate liikidega. Kõik niidutaimed kasvavad aga kenasti ka lillepeenras. Vaata hinnakirja siit.

Pane tähele, kõikidele hindadele lisandub pakendustasu 1 € pakendi kohta sõltumata pakendi suurusest!

Niidulillede seemnesegud

Oleme kokku seganud liigirikkad niidulillede seemnesegud, millest võrsunu rõõmustab silma terve suve ning rikastab teie aeda või niidulappi lisaks lilleilule ka liblikate ning putukasuminaga.

2022. aastal pakume koguni viite erinevat valmissegu. Kõigi puhul on soovitatav külvinorm 2 g/m2.

 1. Kuiva niidu lillesegu sisaldab liike, mis saavad hakkama ka keskmisest kuivemates tingimustes. Segu sobib nii liivasele kui paesele alale, kuid sisaldab liike, millele paesed tingimused on eriti meeltmööda. Segu ei sisalda esimesel aastal õiteilu pakkuvaid üheaastaseid taimi. Kui arvad, et need võiksid sinu niidul siiski hakkama saada, võid nad liigiti juurde osta. Segu koosneb 35-st taimeliigist.

 2. Parasniiske niidu lillesegu on koostatud arvestades tavapärase aiamullaga. Segu koostamisel on arvestatud pigem päikeseliste tingimustega, kuid enamik liike kasvab kenasti ka poolvarjus.  Segu koosneb 36-st taimeliigist.

 3. Niiske niidu lillesegu on koostatud taimeliikidest, millele sobivad niisked ja viljakad tingimused. Kasuta segu tiigi- ja kraavikallastel ning niiskematel niidualadel. Segu koosneb viiest taimeliigist.

 4. Varjulise niidu lillesegu koosneb taimeliikidest, mis kasvavad hästi poolvarjus. Päris metsas jm väga varjulistes kohtades jäävad ka need liigid siiski hätta aga saad segu kasutada puudealuste, põhjapoolsete seinaäärte jms haljastamisel. Segu koosneb üheksast taimeliigist.

 5. Üheaastaste taimede lillesegu koosneb vaid üheaastastest taimedest. Need liigid elavad vaid ühe aasta, kuid õitsevad rikkalikult. Üheaastased taimed ei ole tegelikult niitudel kuigi levinud, kuid on meie maastikes tavapärased loodussõbralikult majandatavates põllumajandusmaastikes. Ehkki liigid on hea seemnetootlusega, nõuavad seemned idanemiseks haritud mullapinda ja seetõttu jätkub neist rõõmu vaid üheks, vahel ka kaheks, aastaks. Segu koosneb neljast taimeliigist, nh meie rahvuslill.

Niidulillede seemnesegude külvinormiks soovitame 2g/m2. Seemneid  saab osta 10g, 30g ja 100g pakenditena.

Niidulille seemnesegude hinnakiri
P1220160.JPG
P1240105.JPG
P1520381_edited.jpg

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 20 %.

 

Kuiva niidu lillesegu LAOST OTSAS!

Kuiv_edited_edited.png
 

Parasniiske niidu lillesegu LAOST OTSAS!

Parasniiske_edited.png
 

Niiske niidu lillesegu

Niiske_edited.png
 

Varjulisema niidu lillesegu

Varjuline_edited.png
 
 

Üheaastaste taimede lillesegu

Üheaastane_edited.png

Seemned liikide kaupa

*liigiti pakendamisel lisandub pakendustasu 1 € pakendi kohta sõltumata pakendi suurusest ja erisegude puhul lisandub 0,5 € iga liigi kohta sõltumata kogusest.

*liigiti pakendamisel lisandub pakendustasu 1 € pakendi kohta sõltumata pakendi suurusest ja erisegude puhul lisandub 0,5 € iga liigi kohta sõltumata kogusest.