top of page

Mõned kaunid pildid Eesti niitudest

Ilusad niidud ei ole alati sugugi väga liigirikkad. Kauniks muljeks piisab vaid paarist liigist. See niit on olnud tegelikult veel paarkümmend aastat tagasi põld aga tema liigirikkus suureneb igal aastal, kuna paljudel liikidel võtab levimine aega.

Viita_puisniit (21)

Viita loopealne Läänemaal oma täies õiteilus. See on üks Mandri-Eesti paremini säilinud loopealseid. Kollase tooni annab koldrohi.

P1180767

Niiske niit Lõuna-Eestis. Soised niidud ei kipu olema nii liigirikkad kui kuivemad aga kaunid on nemadki. Pane tähele, valgete õisikutega taim on harilik naat. Lillepeenras on ta tülikas umbrohi ja vahel kasvab lausa monokultuurina. Vahel võib ta olla aga ka kaunis niidutaim.

IMGP5129

Käsitsi heinategu on väiksematel niidulappidel endiselt parim viis liigirikkaid kooslusi hooldada. See võib olla raske töö aga ka lõbus ajaviide kogu perele.

IMG_2710

Vikatiga niideti veel ülemöödunud sajandil enamus meie heinamaid. Kaasajalgi pole vikat kuhugi kadunud. Vikatiga niitmine on parim viis enda kurssiviimiseks esivanemate raske eluga. Kes aga tahab olla moodsam ja , mis seal salata, efektiivsem, kasutab moodsat mootoriga rohulõikurit.

IMGP1175

Ei, see ei ole maitsetaimepeenar. Küll on aga tegemist tuntud maitsetaime murulauguga, mis kasvab täiesti looduslikult näiteks Hiiumaal Sarve loopealsetel.

bottom of page