OÜ Nordic botanical

Meie logo

OÜ Nordic Botanical logo kujutab endast tulpdiagrammi Eestis kasvavate taimeliikide valguseelistustest. Vaatamata asjaolule, et loodusgeograafiliselt asume me metsavööndis, eelistab enamik meie taimeliike avamaastikke. Selle taga on peamiselt pikaajaline inimmõju. Seega on ajalooline inimmõju olnud meie loodust rikastav. Kaasajal on inimmõju suund aga pöördunud ja elurikkus väheneb kogu maailmas, paraku ka meil. Loodame olla selle protsessi pidurdajad ja pakkuda oma nõu ka kõigile neile, kes meie elurikkust väärtustavad.

Meediakajastus

October 09, 2016

ETV Osoon

Uurime botaanik Aveliina Helmilt, kuidas kodukoha teadlik kujundamine aitab säilitada pärandkoosluste liigirikkust. Mida tähendab mõiste - igaühe looduskaitse?

September 22, 2016

Koopaämblike kolimine ETV Ringvaates

Arahnoloog Mart Meriste rääkis, et haruldast liiki koopaämblikke võib seal olla juba umbes 150 isendi jagu. Üldiselt elavad need ämblikud Euroopas mahajäetud kaevandustes, raudteetunnelites, koobastes. Esimene seda liiki ämblik leiti Eestis Meriste sõnul 1992. aastal ning üks kindel elukoht Tallinnas on neil bastionikäikudes.

August 31, 2016

Seemnekoguja tutvustamine Saarte Hääles

Omavalmistatud seemnekoguja esitluse korraldas Kõruse külas asuval loopealsel pärandkoosluste taastamise projekti “Life to alvars” projektijuht Annely Esko, kes näeb uues tehnoloogias head abimeest raiejärgsetel loopealsetel taimkatte kiiremaks taastamiseks.

July 26, 2016

Artikkel Igaühe looduskaitsest Sirbis

Seisame suurte muutuste lävel ning kui me oma majandamist ja looduskaitsesüsteemi ei muuda, jätkub ökosüsteemide kadu ja liikide väljasuremine, pannes ohtu ka inimese mugava eksistentsi.

July 15, 2015

Novaator

Vanasti oli tavapärane loomade liikumine ühelt karjamaalt teisele, võttes tahtmatult kaasa ka taimede seemneid. “Ühe lamba seljast on Saksa teadlased leidnud karjatamisperioodi lõppedes 8 500 seemet 85 erinevast liigist. Kõik need seemned loodavad lamba villakusse kinnitunult leida tee oma emataimest kaugemale, teistele karjamaadele.

September 23, 2013

ERR käpaliste ümberasustamisest Pakri poolsaarel

Tulevasele LNG terminalile ettejäävad orhideed leidsid omale uue kodu. Nende ümberistutamise tehnika mõtlesid välja Eesti teadlased ja seda katsetatakse esmakordselt. 

Please reload

Koostöö Tartu Ülikooliga

OÜ Nordic Botanical on välja kasvanud Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituudist, ning omab Ülikooliga koostöölepingut, mis teeb ettevõttest Ülikooli võrse- e spin-off firma. Kogu ettevõtte tegevus on tihedalt seotud Ülikooli teadustegevusega ja koostöö ülikooliga tagab parima maailmas ja Eestis kättesaadava teadmise ja pädevuse meie tegevuste kõigis valdkondades.

OÜ Nordic Botanical

+372 53 480 861